Szlak oznaczony kolorem żółtym jest dłuższą trasą prowadzącą przez okoliczne lasy w gminie Ostrzeszów, idealny dla osób ceniących bliskość natury. Długość szlaku wynosi 26 km, duża część trasy prowadzi leśnymi drogami. Szlak ma formę pętli.
Tym razem wycieczkę możemy zacząć przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, w pobliżu którego możemy skorzystać ze strzeżonego kąpieliska z piaszczystą plażą i 50-metrową zjeżdżalnią wodną. Kąpielisko jest czynne w sezonie letnim, nieopodal znajduje się pływalnia „Oceanik”, z basenami: rekreacyjnym, pływackim i brodzikiem oraz zjeżdżalnią wewnętrzną, jacuzzi, salą fitness, siłownią, gabinetem kosmetycznym i kawiarnią. Skorzystanie z tych atrakcji pozwoli nam się dprężyć po przejechaniu całego żółtego szlaku. Wyjeżdżając z ul. Kąpielowej przy stadionie OSiR kierujemy się na ul. gen. Sikorskiego, gdzie dalej jedziemy wzdłuż drogi krajowej nr 11, wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi. Następnie zjeżdżamy w ulicę Brzozową, gdzie prowadzi nas droga wzdłuż Lasu Klasztornego. Wyjeżdżając
z lasu kierujemy się w kierunku wsi Kuźniki. W dalszej części dojeżdżamy ponownie do drogi krajowej nr 11, którą przejeżdżamy kierując się do wsi Kozły, a następnie do Bledzianowa. Tu możemy zatrzymać się przy kaplicy modlitewnej pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej należącej do parafii pw. św. Anny w Niedźwiedziu. W miejscowości znajdują się również liczne kapliczki i krzyże przydrożne, które są materialnym dowodem zaangażowania mieszkańców w życie religijne. Z Bledzianowa kierujemy się w stronę Szklarki Myślniewskiej przejeżdżając przez lasy ostrzeszowskie. Po wschodniej stronie wsi, na skraju lasu można zobaczyć pomnik wzniesiony przez harcerzy, ku czci Jana Kotowicza szeregowca z 10. kompanii 12. pułku strzelców wielkopolskich, poległego w 1918 r. pod Dobrą koło Ostrzeszowa. Jadąc dalej kierujemy się przez las w stronę Rojowa, gdzie warto zwrócić uwagę na neogotycki kościół św. Wojciecha, który został zbudowany na Wzgórzu Kościelnym (212,5 m n.p.m.), w 1883 roku. W murowanej wieży, pokrytej dawniej czerwonymi łupkami, spełniającej funkcję dzwonnicy zawieszono dwa dzwony: jeden noszący imię Aleksandry, drugi Bolesława Wężyków, fundatorów kościoła. Na placu przy kościele postawiono w 1883 roku kamienny krzyż w miejscu gdzie stał pierwszy w Rojowie kościół z modrzewia. W 2014 r. otoczenie kościoła zostało uporządkowane, a dzięki projektowi zrealizowanemu przez Parafię św. Jadwigi Królowej na kościelnym wzgórzu pojawiła się tablica informująca o historii obiektu. W dalszej części wycieczki zbliżając się do punktu końcowego kierujemy się do Olszyny, a następnie na ul. Kąpielową, gdzie możemy zakończyć naszą trasę lub skorzystać z opisanych wcześniej atrakcji wodnych.